GoPro Omni VR kamera

En iyi VR Kamera İncelemesi – 360 Kamera İncelemesi

Posted on

360 derece çekim imkanı sunan ve VR Box'larla uyumlu videolar çeken en iyi VR kameraların sizler için incelemesini kaleme aldık. Son iki yıldır piyasada olan ve büyük ilgi çeken VR sistemleri için ne yazık ki henüz çok sayıda içerik bulunmuyor. Bu boşluğu kapatmak için özellikle fotoğrafçılık firmaları kendi VR kameralarını üretip tüketiciye pazarlamakta. GoAkseuar ekibi olarak sizi bilgilendirmek için bu detaylı yazıyı kaleme aldık.

     1. Ricoh Theta S

Ricoh Theta S VR Kamera

 

Amerikalı bir start-up olan Ricoh firması, VR kamerası konusundaki uzmanlığını Theta S modeliyle konuşturuyor. Ricoh Theta S modeli, 25 dakikaya kadar 1080p kalitesinde 30 fps 360 derece VR video çekebiliyor. Aynı zamanda Theta S'i bilgisayara bağlamaya gerek duymadan çektiğiniz videoları internette paylaşabilir veya cep telefonunuza aktarabilirsiniz. 8 gb dahili belleği olan Ricoh Theta S, üzerindeki LED tuşlarla çok rahat kontrol edilebiliyor. 

Fiyatlar: Amerika'da $350, Türkiye' de 1600-1800 TL

 

     2. GoPro Omni

GoPro Omni VR kamera

İçerik yaratıcıları için en çok tercih edilen modellerden olan GoPro kameraları, aynı zamanda VR ve 360 derece videolar için de çözümler üretiyor. GoPro firması 6 kamerayla çalışan ve VR çekim olanağı sunan kendi aparatını üretti. Aynı zamanda bunları bir paket şeklinde alıp GoPro Kolor uygulamasına da sahip olabiliyorsunuz. Çalışma mantığı olarak, 6 farklı GoPro ile çekim yaptıktan sonra Kolor uygulaması bunları senkronize ediyor ve VR video üretiyor.

Fiyatlar: 6 kamerayı tutmayı sağlayan aparat $1600 ve her kamera için kameranın tipine göre ücret değişiyor.

 

    3. Kodak PixPro SP360 4K

Kodak PixPro XP360 GoPro aksesuar

Kodak PixPro su ve toz geçirmek olarak dizayn edildi. Ultra geniş 235 derece kamerası ile 30fps özelliğinde UHD video çekebiliyor. Aynı zamanda kamera 2 metreden düşmelere karşı dayanıklı. Aynı zamanda iki kamerayı birleştirerek tam 360 derece çekim yapabilirsiniz. Kamera, bunları birleştirmeye yarayan yazılımla birlikte veriliyor. Aynı zamanda bu kamera tüm aksiyon kamerası aksesuarlarıyla kullanılabiliyor.

Fiyatlar: Amerika'da $400, Türkiye' de 2000 TL

 

   4. Samsung Gear 360

Samsung Gear 360 Aksesuar

İki tarafında da 15 megapiksellik kamerası olan Samsung Gear 360, 360 derecelik fotoğraflar ve videolar çekebiliyor. Çekilen bu videolar, Samsung' un kendi uygulamasıyla birleştirilip VR gözlüklerde kullanılabiliyor. Çekilen bu görüntüler tek tuşla sosyal medyada paylaşılabiliyor ve aynı zamanda Samsung' un kendi Samsung Gear VR Headset gözlüğünde izlenebiliyor.

Fiyatlar: Amerika'da $260, Türkiye'de 1400 TL

   5. LG 360 Cam

LG 360 Cam Aksesuar

13 megapiksellik geniş görüş açısına sahip iki adet kameraya sahip olan LG 360 Cam şuanda piyasadaki en iyi VR kameralarından birisi. 4 gb' lık hafızası microSD kart ile arttırılabiliyor ve 1,200 mAH' lık bataryaya sahip. 2K kalitesinde video çekip, 3 adet dahili mikrofonu sayesinde 5.1 ses kaydı alabiliyor. Aynı zamanda çekimlerinizi kolayca YouTube360' a yükleyip diğer LG ürünlerinde izleyebilirsiniz.

Fiyatlar: Amerika' da $150, Türkiye' de 500 TL

   6. Giroptic 360cam

Giroptic 360cam aksesuar

Giroptic firmasının hazırladığı Giroptic 360cam birçok mükemmel özellikle geliyor. 10 metreye kadar 30 dakika su geçirmez olan Giroptic 360cam, aynı zamanda değiştirilebilir bataryasıyla birçok avantaj sağlıyor. Piyasaya 2017 ortalarında çıkması beklenen Giroptic yüksek çekim kalitesiyle birçok aksiyon severin ilk listesinde olacağa benziyor. 

Fiyatlar: Beklenen fiyat Amerika'da $500 

   7. Nokia OZO

Nokia Ozo fiyat aksesuar fiyat

Efsane telefon markası Nokia, bu sefer ününü 360 derece VR kameralarında konuşturacağa benziyor. Şuan piyasadaki en pahalı VR kamera olan Nokia OZO, 8 kamerasıyla 3 boyutlu video alabiliyor. Şuanda Nokia, Disney gibi içerik üreten firmalarla anlaşma yaptı bile. Aynı zamanda Nokia OZO, çekim sırasında mobil cihazınız üzerinden çekilen görüntüyü izlemenize imkan sağlıyor.

Fiyat: $60,000

 

 

GoPro Omni VR Kamera Tanıtım Filmi

2.880 thoughts on “En iyi VR Kamera İncelemesi – 360 Kamera İncelemesi

  1. Hello! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My website looks weird when browsing from my iphone 4. I’m trying to find a template or plugin that might be able to correct this issue. If you have any recommendations, please share. Appreciate it!