Gopro Hero 5 ve GoPro Hero 5 Session İncelemesi Blog Özellikleri. GoPro aksesuar

GoPro Hero 5 İnceleme Yazısı ve Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Posted on

Hepimizin bildiği gibi GoPro firması ekim ayında yeni GoPro serisini piyasaya sürdü. Beşinci jenerasyon olan GoPro Hero 5 serisiyle, aksiyon fotoğrafçılığı bir nokta daha ileriye geldi. Tabi ki aklımızda bu kamerayla ilgili birçok soru var ve yaptığımız araştırmaları sizinle paylaşarak merak ettiklerinizi cevaplandırıyoruz. GoPro Hero 5 inceleme yazımız aşağıdadır.

 

     1. GoPro Hero 5' in kaç farklı modeli var?

GoPro Hero5 Black GoPro Hero5 Session GoPro Hero 5 Black GoPro Hero 5 Session

GoPro firması Hero 5' in iki farklı versiyonunu piyasaya sürdü. Bunlar:

 - GoPro Hero 5 Black: En donanımlı kamera. GPS, görüntü sabitleme, 4K ve mikrofonla kontrole sahip.

 - GoPro Hero 5 Session: Daha önceki Session'la aynı gövdeye sahip olan, ancak 4K özelliğinin eklendiği model.

GoPro Hero 5 Black, Session' a göre yüksek özelliklere olmasına rağmen boyutu daha büyük ve fiyatı daha pahalı. İki ürün arasında tercih yapacak kullanıcıların, kamerayı hangi spor dallarında kullandıklarına ve görüntülerden bekledikleri kaliteye göre bir tercih yapmalarını tavsiye ediyoruz.

 

     2. GoPro Hero 5' in farklı modellerinin fiyatları ne kadar?

GoPro Hero 5 Black GoPro Hero 5 Session

Ülkemizde de satışa sunulan GoPro Hero 5 ve Session birçok teknoloji perakende mağazasından alabilirsiniz. Kasım 2016 itibariyle, büyük teknoloji mağazalarında Hero 5' in fiyatı 1850 TL ve Session' ın fiyatı 1450 TL' dir. Kameranıza en uygun aksesuarlar için sitemizin Ürünler kısmını ziyaret edip alışveriş yapabilirsiniz.

 

    3. Yeni modelleri, eski modellerimizin aksesuarlarıyla kullanabilir miyiz?

Yeni GoPro' ların bağlantı sistemi eski GoPro modelleriyle aynıdır. Bu sebeple aksesuarlarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Farklı amaçlar için yeni aksesuarlar almak için sitemizden alışveriş yapabilirsiniz.

 

   4. Yeni modellerin koruyucu kutuları var mı?

GoPro Hero 5 Case

GoPro Hero 5 Black ve Gopro Hero 5 Session' ın en önemli özelliği, 10 metreye kadar su geçirmez olması. Böylece herhangi bir koruyucu kılıfa gerek duymadan kameranızı su altında kullanabilirsiniz. Eğer daha derinlere dalacaksanız, GoPro Hero 5 Black ve GoPro Session için size sunduğumuz koruyucu kutulardan alabilirsiniz.

 

   5. Sesli komut özelliği nasıl çalışır?

GoPro Hero 5 Black Voice Control

Yeni modellerle birlikte gelen sesli komut özelliği GoPro' nuzu ses komutlarıyla kontrol etmenize imkan veriyor. Böylece kameranıza dokunmadan görüntü almaya başlayabilir ve durdurabilirsiniz. Aksiyon sporlarında veya motorsiklet kullanırken bu özelliğin çok önemli ve hayati olduğu bilinir.

Yeni modeller sahip oldukları 3 mikrofon aracılığıyla bu komutları alıyorlar ve 9 farklı dilde komut verebiliyoruz.

 

   6. Bağlantı tipi

GoPro Hero 5 Session USB

Bu senenin GoPro' larında mini-USB yerine USB-C bağlantısı kullanılıyor. Ayrıca bu arayüzü kullanarak kameranızı GoPro karmaya bağlayabilir ve oradan şarj edip video yayınlayabilirsiniz. Ayrıca bataryayı GoPro Hero5 Black'te kendiniz çıkartıp takabilirken, Session'ların bataryası değiştirilemiyor.

 

 

GoPro Hero 5 Tanıtım Videoları

3.920 thoughts on “GoPro Hero 5 İnceleme Yazısı ve Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  1. Greetings! Very helpful advice within this article!
    It is the little changes that will make the most important
    changes. Thanks a lot for sharing!