GoPro Karma Drone

GoPro Karma İnceleme Yazısı

Posted on

2016 Ekim ayında GoPro firması tarafından tanıtılan Karma Drone, aksiyon severlere bambaşka açılar sunmayı vaat ediyor. Katlanabilir yapısı ve GoPro kameralarıyla uyumluluğuyla göze çarpan GoPro Karma Drone, ulaşılabilir fiyatıyla da birçok aksiyon meraklısının hayallerini süslüyor. Bu yazının amacı, GoPro Karma ile ilgili detaylı bilgileri vermek ve sizi en güncel durumundan haberdar etmektir. Keyifli ve bilgilendirici bir yazı olması dileğiyle.

 

     1. GoPro Karma Drone' un Teknik Özellikleri:

GoPro Karma Drone Aksesuar

GoPro Karma, 1000 metre yüksekliğe kadar çıkabiliyor ve 60 kilometre maksimum hıza ulaşıyor. Ayrıca 3 axis' li kamera sistemiyle kendisini dengede tutabiliyor.

Karma' nın kumanda paneline entegre edilmiş 5 inc'lik ekran bulunuyor, böylece diğer dronelarda olduğu gibi ayrı bir Ipad' e veya telefonunuzu bağlamanıza gerek kalmıyor.

 

     2. Karma' nın Dizaynı

GoPro Karma Drone Dizayn

GoPro Karma' nın en büyük özelliği katlanabilir ve kompakt olması. Çekiminiz bittikten sonra katlayıp sırt çantanıza rahatça yerleştirebilirsiniz. Kanatlar içeri doğru ve iniş takımları da yukarıya doğru katlanarak mümkün olan en iyi hacmi yaratıyor. 

Karma' nın kanatları açıkken boyutları 30*40*12 cm. Katlandığı zaman bu 22*36*9 cm' ye düşüyor. Ağırlığı ise hemen hemen 1 kg.

 

     3. Uçuş Performansı ve Kontrol

GoPro Karma Uçuş

Karma' nın 5 inc' lik kontrol ekranı ve kontrol kumandasının işlevselliği sayesinde, Karma'yı kaldırmak ve kullanmak büyük bir sorun yaratmıyor. Ayrıca, Drone kullanmaya yeni başlayanlar için kontrol kumandasının ortasındaki tuşla, Karma otomatik olarak kaldırılıp indirilebiliyor. 

Kontrol kumandasının harici anteni olmamasına rağmen, Karma' ya her daim ulaşabiliyor ve ulaşım alanından çıkmıyor. Testlere göre çok rüzgarlı havalarda bile, Karma 3 axis' li kontrol mekanizmasıyla çok rahat uçurulabiliyor.

 

     4. Pil Ömrü

GoPro Karma Batarya Pil

Karma' nın pil ömrü 20 dakikalık uçuşa yetiyor. Ancak birden fazla batarya çıkarılıp takılarak bu süre uzatılabilir. Normal koşullarda bataryayı doldurmak 1 saat sürüyor. Kontrol kumandasının bataryası ise 4 saat kullanılabiliyor ve 2.5 saatte dolduruluyor.

 

     5. Sonuç

GoPro Karma Kumanda

Yapılan testlere ve incelemelere göre, GoPro Karma fiyatına göre oldukça avantajlı bir drone. Ayrıca GoPro kameralarıyla uyumlu olması sebebiyle oldukça rağbet görmesi bekleniyor. Bize göre Karma' nın en büyük avantajları, uçuşunun kolay olması, GoPro kameralarla uyumlu olması ve katlanabilir olması. Türkiye' ye Ocak ayından itibaren gelmesi beklenen Karma' ya büyük bir ilgi olmasını bekliyoruz.

 

 

 

GoPro Karma Tanıtım Videosu

3.103 thoughts on “GoPro Karma İnceleme Yazısı